Sylwestrowy savoir vivre

Sprawdź sylwestrowy savoir vivre

Jedną z bardziej wyjątkowych imprez o charakterze okolicznościowym jest niewątpliwie sylwester.
Sporo z nas w ostatnią noc roku udaje się na sylwestrowe bale. Tego rodzaju forma świętowania ma swoje niewątpliwe zalety, bo nie musimy się martwić o alkohol i poczęstunek, a do tego zabawę umila nam orkiestra grająca do tańca lub DJ prowadzący imprezę i serwujący odpowiednią muzykę. Należy jednak zdać sobie sprawę z faktu, że ów bal wymusza na wszystkich uczestnikach dbanie o sylwestrowy savoir vivre.

Strój na tę okazję

Pierwszą zasadą jest niewątpliwie odpowiedni strój. Kiedy przewidziana bywa na ten wieczór maskarada to zazwyczaj organizator już na wstępie poinformuje nas, że będzie to np. bal maskowy, a w innych przypadkach wskazany jest po prostu strój wieczorowy. Panie zwykle zakładają suknie różnej długości w kolorystyce klasycznej czerni lub barw modnych w danym sezonie. Do tego jakaś szałowa fryzura i buciki na szpileczce koturnie lub po prostu na wysokim obcasie -czarne lub błyszczące srebrem albo złotem. Panowie zazwyczaj występują w garniturach. Bardzo rzadko można w dzisiejszych czasach spotkać na balu sylwestrowym gentelmena w smokingu lub fraku.

Savoir vivre przy stole

Sylwestrowy savoir vivre obejmuje także odpowiednie zachowanie przy stole. W tę wyjątkową noc chodzi przede wszystkim o to, aby nie zrazić do siebie reszty biesiadników. Stąd też upijanie się może ujść nam płazem tylko w grupie dobrych znajomych, a zawsze najbardziej niepożądane bywają kłótnie przy stole.

Savoir vivre podczas tańca

Jeśli chodzi o savoir vivre określający normy postępowania podczas tańca, to przede wszystkim należy szanować inne osoby znajdujące się na parkiecie. Stąd też niewskazana jest nadmierna ekspresja w tańcu, gdy panuje tłok, bo można komuś wymierzyć przypadkowy cios bądź też wywołać nieopatrzne potrącenie innych tańczących. Każdy w tę wyjątkową noc chce się poczuć też wyjątkowo. Uszanujmy więc prawo innych do wspaniałej zabawy i nie zwracajmy na siebie uwagi wszystkich niestosownym zachowaniem.

Sprawdź również TU

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current ye@r *